- Joined
- Jan 29, 2025
Agreed. For a few seconds there, it felt like Jack was about to use math(!) to try to (somewhat reasonably!) judge the deal:You can easily tell from that video that food insecurity during his childhood hit him extremely hard. The only time you should be worried about getting ripped off in regards to food is if you pay too much for too little.
- The pizza cost $8.99
- It has 42 pepperoni
- Each pepperoni cost 21 cents
But yeah, this is really cursed analysis and if you're complaining about -- or even posturing tonally like you're considering complaining about -- a Little Caesar's pizza in terms of money, you're getting mad about pennies and your trauma is showing.