- Joined
- Apr 8, 2013
I'm calling bullshit. If I can make a meal that can feed 4, using fresh ingredients for under $40, this lazy putz can too. It just shows how unskilled this guy is at cooking.
To be fair, price really isn't the issue. Time is. With off the shelf marinades, you can save a lot of prep time. And there are some pretty good sauces in a jar nowadays. No reason you can't jazz it up with some fresh vegetables or herbs though.